Degenerativní pohybové onemocnění vs. Karnosin?

  Ochranné a regenerační účinky karnosinu našly své uplatnění i při podpůrné léčbě kloubních či svalových onemocnění.

Při degenerativních kloubních poruchách hraje karnosin velmi důležitou roli v prevenci vzniku a neutralizaci volných radikálů a produktů, které vznikají po jejich reakci s cílovými molekulami. S věkem dochází k zániku nebo snížení funkce určitých typů buněk což přímo souvisí s hromaděním látek vznikajících právě po reakci s těmito pro organismus toxickými volnými radikály (např. Malondialdehydu, vznikající při oxidačním poškození lipidových struktur, mnoha enzymů či DNA nebo thiobarbiturová kyselina).

     Karnosin nejen že zlepšuje funkčnost a životní cyklus mnoha typů buněk, ale také pomáhá prodlužovat životnost a účinnost důležitých struktur jako DNA, regulačních proteinů, hormonů nebo enzymů. 

Karnosin tak:

  • Zlepšuje pohyblivost končetin
  • Odstraňuje svalovou ztuhlost
  • Odstraňuje bolest v končetinách
  • Zmírňuje otoky a zánět kloubů 

Role karnosinu byla také zkoumána při různých nervově-svalových onemocněních. Karnosin není lék, proto se nepředpokládá, že mnohé z těchto těžkých a neléčitelných svalových onemocnění budou při pravidelném užívání vyléčeny. Karnosin je však látkou, která dokáže mnohé degenerativní procesy zvrátit a tak ochránit sval před ještě větší katastrofou. Jelikož výrazně ovlivňuje cévní elasticitu (působí podobně jako vasodilatátor NO) a zlepšuje průtok krve mnohými orgány, předpokládá se i jeho důležitá role při dostatečném zásobování svalu kyslíkem a jinými živinami. Díky lepšímu "vyživení" se snižuje nástup svalové slabosti, ztuhlosti a atrofie, zlepšuje i nervový přenos (jelikož působí i jako neurotransmitter), což v konečném důsledku vede k oddalování chorobných změn, které doprovázejí tyto svalové onemocnění.

Výživový doplněk KOMPAVA, Premium L-Carnosine 60 kps Cena s DPH 998,00 Kč Zakoupíte zde