Alzheimerova nemoc vs. Karnozín

     Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) patří Alzheimerova nemoc mezi deset hlavních a smrtelných onemocnění lidstva. Odhaduje se, že na Slovensku jí trpí zhruba 55-65 tisíc obyvatel, celkově ve světě až 25 milionů lidí a jejich počet se stále zvyšuje. 

Začíná velmi nenápadně, prvotní příznaky se většinou připisují věku. Plně se rozvine až po několika letech. K základním a hlavním příznakům patří zapomínání jmen nebo událostí, zhoršená orientace v čase, neschopnost rozpoznávat místa, lidi. Většinou se ale první příznaky podcení a připisují se věku pacienta. 

Experimentální studie dokazují, že KARNOSIN je schopen redukovat nebo kompletně zabránit poškození buňky, kde za poškození odpovídají toxické amyloid plaky a bílkoviny typické pro Alzheimerovu chorobu (proteiny "tau"). Beta amyloid dokáže totiž obsadit specifické receptory pro AGE (receptory pro AGE = RAGE) a tak poškodit nervové buňky. 

Karnosin blokuje a inaktivuje beta-amyloid a chrání nervové buňky před poškozením a tak rozvojem Alzheimerovy choroby. Také pomáhá neutralizovat účinky vysoce toxické látky, která vzniká v průběhu lipoperoxidace nenasycených mastných kyselin (PUFA) a která působí jako "druhý posel" v průběhu oxidačního poškození buněk a buněčných membrán. 

Karnosin působí preventivně i proti dalším mechanismem, které doprovázejí Alzheimerovu chorobu. Za zvýšenou toxicitu beta-amyloidní plaky mohou totiž ionty mědi a zinku, které plaky pozměňují tak, že v kyselém prostředí dokáže spustit zánětlivou reakci na místní poškození. Karnosin díky výborným chelatačním účinkem vyvazuje tyto kovy z mozkové tkáně a zabraňuje rozvoji zánětu a změn, které se podílejí na rozvoji Alzheimerovy choroby. 

 

Výživový doplněk KOMPAVA, Premium L-Carnosine 60 kps Cena s DPH 998,00 Kč Zakoupíte zde