Recept na dlouhověkost a krásu? Karnosin!

Aminokyselina Premium L-Carnosine od firmy Kompava je přípravek složený ze tří silných antioxidantů a to karnosinu, koenzymu Q10 a vitaminu E. Antioxidanty obsažené v Premium L-Carnosine snižují aktivitu volných radikálů, čímž ochraňují buňky před poškozením, stárnutím a smrtí. Hlavní účinnou látkou v přípravku Premium L-Carnosine je karnosin, což je aminokyselina, která se vyskytuje v lidském těle v kosterním svalstvu, srdci a mozku. Časem se její množství v organismu spotřebovává, co způsobuje stárnutí, poškození buněk as tím spojené různá onemocnění.

Karnosin má jednu významnou vlastnost oproti ostatním antioxidantem a to zvyšovat maximální počet dělení buněk a schopnost regenerovat poškozené buňky. Můžeme říci, že má silný ANTI-AGING. Tato jeho vlastnost posiluje zdraví, výkonnost, zvyšuje elasticitu cév, větší přísun krve do srdce, svalů, mozku a dalších orgánů.

V mitochondriích, tzv elektrárnách se vyrábí energie pro buňky. Taková energie tvoří až 95% celkové lidské energie. Ochranou buněk zabezpečuje pro organismus dostatek energie v každém věku, od mladých až po staré. U sportovců má hodnocen kladný vliv na podporu tvorby energie, rozšiřování cév, dodávání energie a kyslíku pro buňky, na odstraňování kyseliny mléčné ze svalů, zvyšování stahů srdce a svalů a tím zvýšení výkonnosti, zrychlené odstranění únavy a podporu regenerace celého organismu.

Jeden z důležitých účinků karnosinu je jeho antiglykačný účinek. Glykace je proces nekontrolované tvorby vazeb mezi bílkovinami a molekulami cukru, následkem čehož vznikají poškozené a nefunkční struktury. Tyto struktury způsobují onemocnění jako jsou Alzheimerova a Parkinsonova nemoc, šedý zákal, srdečně cévní onemocnění spojené s tvrdnutím tepen a aterosklerózou, rakovina a urychlené stárnutí. Nebezpečné jsou zejména pokročilé konečné produkty glykace, známé pod zkratkou AGES (Advanced Glykation Endproducts) u kterých se zvyšuje tvorba radikálů až 50-násobně a projevuje se zejména u lidí trpících cukrovkou. Premium L-Carnosine chrání organismus před procesem glykace. Nezapomeňte, své zdraví a život máte ve vlastních rukách.

Autor: Mgr. Lucia Komorechová

KOMPAVA Premium L-Carnosine

Výživový doplněk KOMPAVA, Premium L-Carnosine 60 kps Cena s DPH 998,00 Kč Zakoupíte zde